logo

O nás

Marek a Vojta jsou přátelé už od školy. Dohromady je svedl zájem o cestování, sport a zdravý životní styl. Všechny tyto záliby později získaly společného jmenovatele: hummus.

Vojta po škole absolvoval kurz osobního trenéra a výživového poradce. Marek už byl v té době držitelem několika mistrovských titulů ve squashi.

Hummus poprvé objevili během svých cest. Díky svým znalostem a zkušenostem brzy pochopili, jak výjimečný je a okamžitě si ho zamilovali.

Po návratu do Čech se po hummusu pídili. Nabídka na trhu se ale nedala srovnat s tím, co ochutnali ve světě. Proto si začali dělat hummus vlastní.

Zpočátku ho vyráběli jen pro sebe a své známé, pilovali recepty a zkoušeli nové chuťové varianty. Jednoznačně pozitivní ohlasy je nakonec dovedly k rozhodnutí začít hummus vyrábět pod vlastní značkou.

Hummus factory se napřed soustředila na nejrůznější sportoviště a fitcentra, kde se hummus stal vítanou alternativou typických tyčinek plných cukru. Ke sportovištím se přidaly firmy, ve kterých pochopili, že je dobré pečovat o zdraví zaměstnanců. Prostřednictvím různých obchůdků se zdravou výživou a farmářských trhů si hummus nakonec našel cestu ke každému, kdo dokáže jeho kvality docenit.